Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Церковне свято 18 липня: день пам'яті святого Афанасія Афонського, який заснував обитель та зцілював хворих

Дізнайтесь, яке сьогодні церковне свято по православному календарі. Читайте більше цікавого на сайті ТСН.

18 липня християни східного обряду вшановують пам’ять преподобного Афанасія Афонського. Саме цей святий заснував перший та головний монастир на горі Афон. А тому його значення для православних є великим. 

Історія свята

Афанасій Афонський народився у місті Трабзон, що на території сучасної Туреччини, у 920 році. Його родина була християнською, проте він рано втратив батьків, а тому його виховувала черниця. Майбутній святий навчався у Константинополі, де освоїв багато наук. 

Після навчання Афанасій Афонський переїхав до Кімінської обителі у Віфінії. Там він став учнем преподобного Михайла Малеїна та прийняв чернечий постриг. 

Афанасій Афонський в обителі переписував святі книги — «Євангеліє» та «Апостол». Коли святому виповнилось 38 років, він рушив на гору Афон. Там він заснував перший монастир та став його ігуменом. У монастирі були дуже суворі правила, що обурило пустельників і Афанасій Афонський був змушений переїхати на Кіпр. Проте після божого провидіння святий повернувся та статут для ченців монастиря на основі документів Феодора Студита та Василія Кесарійського.

Значення Афанасія Афонського в православній церкві

Зараз гора Афон вважається святим місцем для всіх православних християн. Афанасій Афонський будував там обителі аж поки не помер під час будівництва. За переказами, тіло святого три дні пролежало не похованим, проте воно ніяк не змінилось — не набрякло чи не потьмяніло. А під час похорону з ноги святого пішла кров. Ченці, які її зібрали, отримали зцілення від важких хвороб. 

Також вважається, що Афанасію Афонському кілька разів являлась Богородиця, обіцяючи свій захист. За життя святий мав дар зцілення та міг передбачати майбутнє. 

Що можна та що заборонено робити у це свято

  • Цей день християнам варто провести у молитві: сходити у храм та помолитись святому Афанасію Афонському за здоров’я рідних, друзів та близьких. Також краще провести це свято із рідними. 
  • Цього дня не можна влаштовувати гучних розваг та вживати алкоголь. 
  • Також цього дня не можна пліткувати про ближніх. 

Читайте також: Різдво Іоанна Предтечі: традиції і таємниці свята, як привітати Івана з Днем ангела.

ИсточникБудьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *