Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Неповага до демократії: Україна різко відреагувала на вихід Білорусі зі "Східного партнерства"

МЗС України розповіло, яким буде «Східне партнерство» без Білорусі

МЗС України відреагувало на те, що Білорусь призупиняє участь у ініціативі «Східне партнерство» з ЄС.

Про це йдеться у заяві українського зовнішньополітичного відомства.

«Рішення про призупинення участі в ініціативі ЄС «Східне партнерство» свідчить про неповагу до цінностей демократії, верховенства права та прав людини. Найголовніше, воно суперечить інтересам білоруського народу і його історичній належності до сім’ї європейських народів», — йдеться в повідомленні.

МЗС запевняє, що готове допомогти білоруському громадянському суспільству зберегти доступ до заходів та проєктів «Східного партнерства», а також сприяти подальшим контактам між білорусами та Європейським Союзом.

Водночас у відомстві наголосили на необхідності «переосмислити стратегічну мету» цієї ініціативи. Міністерство закликає відкрити європейські перспективи для тих держав-учасниць, які цього прагнуть.

«Це сприятиме розвитку співпраці усіх держав регіону на основі європейських цінностей, зміцнить їхню стійкість супроти зовнішніх викликів», — переконані українські дипломати.

Саме з такою метою Україна, Грузія та Молдова започаткували формат взаємодії — «Асоційоване тріо». Зазначається, що «Асоційоване Тріо» буде в авангарді розвитку «Східного партнерства» для подальшого зближення з ЄС.

Раніше у Білорусі заявили про розрив відносин з Євросоюзом. Зокрема, Мінськ відкликав свого постпреда при ЄС і рекомендував постпреду ЄС у Мінську виїхати до Брюсселю.

«Східне партнерство» — проєкт Європейського союзу для розвитку інтеграційних зв’язків з шістьма країнами колишнього СРСР: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Нагадаємо:

  • У Мінську посадили літак Афіни-Вільнюс компанії Ryanair, на борту якого перебував опозиційний білоруський журналіст і блогер Роман Протасевич. Опозиціонера відразу ж затримали.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

ИсточникБудьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *