Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Змішування вакцин від COVID: кому В Україні можуть дозволити комбінацію різних препаратів

Національна ескпертна група з питань імунопрофілактики не заборонила поєднувати препарати.

В Україні можуть поєднувати вакцини від коронавірусу різних типів. 

Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

За його словами, Національна ескпертна група з питань імунопрофілактики розглядала це питання і не заборонила поєднувати препарати. Утім, у пріоритеті має бути вакцина одного виробника для однієї людини. 

«Жорсткої рекомендації їх обов’язково змішувати немає. Однак вони (технічна група експертів — Ред.) не забороняють цього робити. Якщо, наприклад, на перше введення була зареєстрована алергічна реакція, то у такому випадку друга доза може бути іншого виробника чи іншого типу. Це для того, щоб мінімізувати випадки несприятливих подій», — розповів він.

Представник МОЗ наголосив, що результати дослідження свідчать про те, що поєднання вакцин більш імуногенне — імунітет, який формується, сильніший.

«Історія виникла в Європі, коли перша доза введеної вакцини AstraZeneca призвеа до потенційно небажаних побічних явищ. Була гіпотеза, що ця вакцина пов’язана з випадками тромбозів чи міокардитів. Доки йшло розслідування, то було вирішено: людям, які отримали першу дозу AstraZeneca, вколоти препарат іншого виробника. Тому в Європі деякі люди отриамли першу дозу AstraZeneca, а другу — Pfizer. Деякі країни розглядають це, як один з механізмів підсилення імунної відповіді людини», — каже Ігор Кузін.

Нагадаємо, дослідження Оксфордського університету показало, що комбіноване використання доз вакцин від коронавірусу британсько-шведської компанії AstraZeneca і американської Pfizer демонструє ефективність. Найкраще антитіла формувалися у людей, які отримали два уколи Pfizer. Змішаний варіант давав менший ефект, але кращий, ніж дві дози препаратом AstraZeneca.

ИсточникБудьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *